ESILEHT

Tamvan-Do Kennel                                      
    TAMVAN-DO on hobikennel ja sai registreeritud 25.09.2008 aastal FCI.

    Kuidas me Tiibeti mastifi (edaspidi TM) tõu siis enda jaoks avastasime.
Oli aasta 2004 kui internetis juhuslikult leidsin selle ilusa, suure  musta koera. Uurides siit-sealt saime teada, et on TM tõug ja on suurepärased valvekoerad ja mis kõige tähtsam ka lastesõbralikud. Soovisime ju lapsesõbralikku valvekoera. Mõeldud tehtud  külastasime Tseepo kennelit, käisime tutvumas koertega kes olid veel ilusamad, kui pildi peal.
   2006 aasta otsustasime endale oma esimes TM soetada.
08.02.2006 saabus meie koju ilus karvapall Ba-Bo Seba, kes on selline aristokraatlik peen preili. Miks nii, sest kui rohi on märg, siis ega me sinna ikka ei lähe ega läbi sealt ei jookse. Vihma pelgab, aga paksu lund ja pakast armastab, siis koer mõnuleb lumehanges ja kuuti ei lähe. Kõige suurem pai nuruja.
   Summ tuli meile kui otsustasime Sebale kaaslase võtta, et ikka  koos julgem valvata oleks. Esimene öö möödus juba valvates, ei  võinud  toas liikuda kui juba urinal  tervitusi jagas. Oma oleku ja suurusega meil ootamatuid külalisi ei käi. Igati äraostmatu koer.
   Tiibeti mastiff on üsna jonnakas ja jäärapäine tõug. Aga nad on suurepärased pereliikmed, äärmiselt lojaalsed oma pererahvale ja suurepärased valvekoerad.